• Wpisów: 1445
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 18:52
  • Licznik odwiedzin: 72 048 / 3971 dni
 
epartnerzy
 
Jak szybko poznać elementy programowania w tych dwóch językach? (dla bardziej zaawansowanych)

Co znajdziesz w tym ebooku?
(Poprzednie rozdziały znajdziesz w pierwszej części książki ) epartnerzy.pinger.pl/(…)programuje-w-delphi-i-c%2B%…

- Tablice. W rozdziale dowiemy się w jaki sposób deklarujemy tablice jedno- i dwuwymiarowe, na czym polega sor¬towanie bąbelkowe oraz o tym, że tablice przechowują nie tylko licz¬by, ale również teksty.
- Podprogramy. W rozdziale dowiemy się co to są pod¬programy i do czego można je wykorzystać, jak definiujemy proce¬dury i funkcje, jak przekazujemy informacje procedurom i funkcjom, co to są zmienne globalne i lokalne oraz co to jest rekurencja.
- Elementy grafiki. W rozdziale nauczymy się pisać proste programy graficzne w Delphi i C++ Builder oraz przed¬stawimy graficzny przykład programu rekurencyjnego.
- Przechowywanie informacji w rekordach i w strukturach. Rozdział zawiera informacje o rekordach i struk¬turach oraz w jaki sposób te informacje są przechowywane w języku Delphi i C++ Builder.
- Elementy programowania obiektowego. W rozdziale poznamy elementy programowania obiektowego, na¬uczymy się pisać proste programy zawierające obiekty oraz dowiemy się na czym polega hermetyzacja danych, dziedziczenie i polimor¬fizm.
- Operacje wejścia/wyjścia - część II. Pliki. W rozdziale opowiemy co to są pliki oraz dowiemy się jak zapisywać in¬formacje do pliku i jak je odczytywać.
- Wskaźniki. Ten rozdział przybliży nam zawiłości wskaźników oraz poznamy w nim sposoby przekazywania parametrów przez wskaźnik i przez referencję.
- Zmienne dynamiczne. W rozdziale omówiono różnicę pomiędzy zmiennymi statycznymi a zmiennymi dynamicz¬nymi oraz jak przydzielać i zwalniać pamięć dla zmiennych dynamicznych.
- Algorytmy numeryczne. W rozdziale omówiono kilka wybranych algorytmów numerycznych.

Uwaga! Powyższe rozdziały to nie wszystko - jest jeszcze dodatek. Zobacz, co zawiera:

D1. Formatowanie łańcuchów tekstowych

D2. Wybrane systemowe procedury konwersji typu

D3. Standardowe procedury obsługujące pliki (Delphi)

D4. Wyświetlanie komunikatów

D5. Wartości parametru Flags dotyczące liczby i rodzaju przycisków

D6. Grafika w Delphi i w C++ Builder

“Umiejętność pisania programów w różnych językach programowania, to wyzwanie dzisiejszych czasów adresowane do młodych programistów.”Szczegółowe informacje, darmowy fragment publikacji: epartnerzy.com/(…)programuje_w_delphi_i_c___builder…


***********************
Więcej publikacji pod adresem: epartnerzy.com/

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.