• Wpisów: 1445
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 18:52
  • Licznik odwiedzin: 72 742 / 4008 dni
 
epartnerzy
 
Profesor Wilczur. Sensacyjno – obyczajowa powieść z elementami melodramatycznymi. Kontynuacja losów profesora Rafała Wilczura opisanych w powieści „Znachor”.
Po tragicznych przejściach wywołanych utratą pamięci profesor Wilczur wraca do swej dawnej pracy w warszawskiej prywatnej klinice, ale już nie może znaleźć sobie miejsca w dawnym środowisku. Intrygi jego dotychczasowego zastępcy Dobranieckiego, rozczarowanie wielkim światem, doprowadzają Wilczura do takiego rozgorycznienia, iż decyduje się on, tym razem już świadomie, opuścić stolicę i powrócić do swoich, do małej wioski na kresach, tak motywując swą decyzję:

"Nie domów mi potrzeba i pałaców, ale tego serca, którego tam, w wielkim świecie, nie znalazłem, ale tej dobroci, której mi nie dali".

Tam przeprowadza skomplikowaną operację, ale kosztem własnego zdrowia. Nad ciężko chorym ojcem czuwa zrozpaczona córka Marysia, gdy niespodziewanie przybywa żona doktora Dobranieckiego, błagając o ratowanie jej męża chorego na raka.

Świetnie zbudowane postacie, barwna fabuła i to, co lubimy wszyscy: dobro tryumfuje nad złem, nieskazitelna cnota nad ludzką małością, a człowiekowi przywrócona jest jego godność. Dołęga-Mostowicz pokazuje zatem świat taki, jakiego pragniemy.

Międzywojenna Polska dzięki aktorskiej interpretacji Antoniego Rota jawi się tu wyraziście i prawdziwie, a charakter każdego z bohaterów ciekawie i intrygująco.

Długość nagrania: 12 godz. 51 min.

Link do publikacji:
epartnerzy.com/(…)profesor_wilczur_p9114.xml…

Publikacja oznaczona GWARANCJĄ NAJNIŻSZEJ CENY - sprawdź szczegóły: epartnerzy.com/gwarancja_najnizszej_ceny.xml

**************
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.