Wszystkie »

 

Wpisy użytkownika epartnerzy.com z dnia 27 lutego 2012

Liczba wpisów: 1

epartnerzy
 
Książka oparta na odnalezionych dziennikach królewskiego terapeuty. Ekranizacja powieści otrzymała 12 nominacji, a łącznie zgarnęła 4 Oscary® w tym za najlepszy film roku 2010!

Człowiek, który uratował wizerunek brytyjskiej rodziny królewskiej, był terapeutą mowy, samoukiem. Nazywał się Lionel Logue. Logue nie był brytyjskim arystokratą, ani nawet Anglikiem, lecz Australijczykiem. Ale to właśnie on sprawił, że nerwowy i z trudem wysławiający się książe Yorku stał się jednym z najbardziej szanowanych władców Wielkiej Brytanii – po tym, jak jego brat, Edward VIII, abdykował w 1936 roku z powodu miłości do pani Simpson. Książka odsłania dotychczas nieznane kulisy znajomości Lionela Logue’a z przyszłym królem, Jerzym VI. Ukazuje także kluczową rolę królowej Elżbiety.

Autor, Mark Logue, korzystał z odkrytych niedawno dzienników dziadka oraz z rodzinnego archiwum. Dzięki zapiskom Logue’a dowiadujemy się też, jak młody Książe Yorku cierpiał z powodu nieśmiałości i wady wymowy, jak był traktowany przez ojca, króla Jerzego V. Nigdy dotychczas nie powstał tak osobisty opis brytyjskiej monarchii – w okresie jej kryzysu – widzianej oczami zwykłego człowieka, dumnego ze służby swojemu królowi i z uratowania jego autorytetu.


Książka w formacie EPUB (bez zabezpieczeń DRM) na PC, e-czytniki, smartfony i tablety.

Promocja trwa do 28 lutego 2012 r. - sprawdź na stronie:
epartnerzy.com/okazja-dnia.xml

Poza promocją publikację znajdziesz na stronie:
epartnerzy.com/ebooki/jak_zostac_krolem_p17875.xml

Darmowy fragment do pobrania: