Wszystkie »

 

Wpisy użytkownika epartnerzy.com z dnia 26 sierpnia 2009

Liczba wpisów: 1

epartnerzy
 
Kryzys, czy już samo jego widmo, nikogo nie pozostawia psychicznie obojętnym. Nie chodzi nawet o strach przed konkretnym zagrożeniem - niewypłacalnością kredytową, utratą pracy czy majętności, ale o dotykający teraz wiele osób lęk - tym bardziej wyniszczający, im bardziej jego powód jest nieuchwytny, trudny do nazwania. Nie przypadkiem filozofowie, ekonomiści, socjolodzy dostrzegają nie tylko załamanie ekonomicznej sprawności świata zachodniego, do którego 20 lat temu Polska dołączyła, ale też korozję obowiązującej tu wizji człowieka. Jest tak, jakby jakiś dewastujący wirus dotknął nie tylko świata finansów, lecz wielu - wydawałoby się - oczywistych wartości, które człowiek nowoczesny powinien wyznawać, i celów, do których powinien dążyć.

Powszechny stan niepokoju i zagubienia ma swoje uzasadnienie, jeśli bowiem kryzys coś boleśnie obnaża, to właśnie miałkość celów, napędzających bodaj większość z nas przez ostatnie lata. Praca, kariera, budowa domu, samochód, lokata, kredyt... Bardziej niż sobą człowiek bywał klientem, pracownikiem, szefem. Widział nie tyle siebie, ile siebie w relacji z bankiem, z firmą, ze swoim społecznym otoczeniem. Zagonił się w niekończącym się wyścigu, zatopił we wszechobecnej konkurencji. A teraz pryskają rozmaite iluzje, przede wszystkim zaś ta, że na zgromadzeniu zestawu dóbr konsumpcyjnych i prestiżu da się zbudować życiową satysfakcję.

Więc naturalne, że tylu z nas potrzebuje pocieszenia, oparcia, poczucia sensu. Gdzie indziej ich szukać, jak nie w sobie i wśród najbliższych? W tym właśnie nasze wydawnictwo ma pomóc.

"Polityka" wydaje od bez mała trzech lat cieszący się uznaniem czytelników dodatek „Pomocnik Psychologiczny". Staramy się łączyć tam nowoczesną, akademicką wiedzę psychologiczną z nienarzucającym się poradnictwem, a przede wszystkim służyć czytelnikom pomocą przy autorefleksji. Teraz postanowiliśmy tę wiedzę wzbogacić, uzupełnić i uporządkować tak, by ułożyła się ona w systematyczny i przystępny wykład tego, co dziś wiadomo o człowieku. Zróbmy więc sobie antrakt na zastanowienie się nad sobą.

W tomie III Wydania Specjalnego POLITYKI "Ja my wy oni" :
Psychologia społeczna, czyli nauka o relacjach jednostki z innymi, którą staramy się w niniejszym tomie przybliżyć, może uzbroić człowieka w swego rodzaju pancerz ochronny. Ale też niesie ta wiedza ogromny ładunek optymizmu. Wynika z niej, że my – ludzie – jesteśmy w stanie z jednej strony uchronić się przed tyranią, agresją, uprzedzeniami, manipulacją, tym wszystkim, co złe w życiu społecznym. A z drugiej – uruchomić drzemiące niemal w każdym: gotowość do współpracy, ugodowość, altruizm, empatię.

- Jak pokonać tremę
- Jak oprzeć się manipulacji
- Jak uniknąć wypalenia,
- Jak spełnić się w pracy
- Jak porwać za sobą innych
- Jak zbudować przyjaźń

Link do publikacji:
epartnerzy.com/(…)ja_my_oni_-_wydanie_specjalne_pol…

===========
Ukazały się już : Tom I "Ja my wy oni  - o sensie i jakości życia  epartnerzy.com/(…)ja_my_oni-wydanie_specjalne_polit…

oraz tom II „Ja my oni" - o miłości, rodzinie i wychowaniu dzieci epartnerzy.com/(…)ja_my_oni-wydanie_specjalne_polit…

********
Salon Cyfrowych Publikacji ePartnerzy.com - zapewnia Ci GWARANCJĘ 100% SATYSFAKCJI, a także gwarancję najniższej ceny