Wszystkie »

 

Wpisy użytkownika epartnerzy.com z dnia 22 lipca 2009

Liczba wpisów: 2

epartnerzy
 
W książce tej Kostolany udowadnia, że o giełdzie nie trzeba mówić z wyżyn uniwersyteckiej katedry. Swe wykłady prowadzi przy kawiarnianym stole, przy dźwiękach muzyki, którą - jak podkreśla - kocha bardziej niż pieniądze. Każdy może się tu dosiąść, by posłuchać tego fascynującego opowiadacza - trochę misjonarza (bo przecież świat pieniądza to prawdziwa dżungla), trochę filozofa (bo, mimo że przeżył 50 krachów na giełdach całego świata, zachował iście stoicki spokój).
Psychologia giełdy to ulubiony temat Kostolanya, gdyż na parkietach giełdowych zawsze fascynowali go przede wszystkim ludzie. Jego książka opowiada o tych, którzy potrafią myśleć nieschematycznie, i o tych, którzy przegrywają, dlatego że są absolutnie pewnie wszystkiego. Bo gra na giełdzie nie przypomina ani szachów, ani ruletki - jest zdumiewającym połączeniem jednego i drugiego. Kostolany podstawowe zasady działania tej potężnej machiny finansowej ilustruje na przykładach zdarzeń z własnego życia, zamieniając nudny wykład z ekonomii w zabawną anegdotę...

Pobierz darmowy fragment:
aspiracja.com/(…)psychologia_gieldy_wyd2.pdf…

Link do pełnej wersji:
epartnerzy.com/(…)psychologia_gieldy_-_e-book_p2923…

********
Salon Cyfrowych Publikacji ePartnerzy.com - zapewnia Ci GWARANCJĘ 100% SATYSFAKCJI, a także gwarancję najniższej ceny
 

epartnerzy
 
Światowy bestseller, światowej sławy ekonomisty peruwiańskiego. Co prawda, peruwiański ekonomista brzmi, jak polskie dżinsy, Hernando de Soto jest absolwentem najlepszych szkół amerykańskich i europejskich, fundatorem Instytutu liberalnego w Limie, który świadczy usługi doradcze prezydentom Rosji, Egiptu, Haiti, Brazylii, ale także USA i Finlandii. Książka odkrywa jedną z tajemnic współczesności, mianowicie, dlaczego jednym krajom udał się dobrobyt, a drugie ciągle brną w ubóstwo. De Soto podaje jasną, logiczną, i co ważne, prawdziwą odpowiedź. TA KSIĄŻKA jest lekturą obowiązkową każdego inteligenta.

Tłumaczenie: Szymon Czarnik

Pobierz darmowy fragment:
aspiracja.com/(…)tajemnica%20kapitalu%20demo.pdf…

Link do pełnej wersji:
epartnerzy.com/(…)tajemnica_kapitalu_-_e-book_p1088…

********
Salon Cyfrowych Publikacji ePartnerzy.com - zapewnia Ci GWARANCJĘ 100% SATYSFAKCJI, a także gwarancję najniższej ceny