Wszystkie »

 

Wpisy użytkownika epartnerzy.com z dnia 22 czerwca 2009

Liczba wpisów: 5

epartnerzy
 
Senność Wojciecha Kuczoka to książka filmowa. Jej pierwszym szkicem był scenariusz pod tym samym tytułem, napisany na zamówienie reżyserki Magdaleny Piekorz.


Adam jest młodym lekarzem naznaczonym piętnem tradycyjnego, prowincjonalnego wychowania. Rodzice lokują w nim wszystkie ambicje, jednak on, skrywający swój homoseksualizm i dręczony poczuciem winy, wie, że nigdy ich nie zadowoli. Robert to rozgoryczony autor jednej wybitnej książki. Pozostając pod dozorem żony i jej koszmarnej rodziny, od lat nie napisał ani słowa. Jego pracownia coraz bardziej staje się dla niego więzieniem. Róża była niegdyś wspaniałą i sławną aktorką teatralną, ale odkąd została żoną despotycznego karierowicza – „Pana męża”, cierpi na narkolepsję i całe dnie spędza w domowej samotni.


Zbieg okoliczności sprawia, że drogi bohaterów Senności, udręczonych własna niemocą, przecinają się. Czy te spotkania zmienią coś w ich życiu? Czy uda im się przebudzić z długiego snu? Przejmująca i brawurowo napisana powieść.


Obie wersje Senności, powieściowa i filmowa, miały premierę jesienią 2008. W głównych rolach na ekranie zobaczyliśmy Małgorzatę Kożuchowską, Michała Żebrowskiego, Krzysztofa Zawadzkiego, Joannę Pietrzak, Rafała Maćkowiaka i Bartosza Obuchowicza.

Link do publikacji, darmowy fragment:
epartnerzy.com/(…)sennosc_-_audiobook_p10556.xml…

********
Salon Cyfrowych Publikacji ePartnerzy.com - zapewnia Ci GWARANCJĘ 100% SATYSFAKCJI, a także gwarancję najniższej ceny
 

epartnerzy
 
Gnój to wstrząsająca, a chwilami tragikomiczna historia rodzinnego piekła, opowiadana przez dziecko, które jest jednocześnie obiektem przemocy i jej obserwatorem. Narrator opisuje rodzinny rytuał: metodyczne, przypominające tresurę bicie, które jest wyłącznie przyspieszonym kursem buntu i nienawiści. Gnój to studium rodzinnych patologii, przede wszystkim kalekiego ojcostwa – niedojrzałego emocjonalnie, niezdolnego do komunikacji i do wyjścia poza układ słabszy – silniejszy, a także widziana oczami dziecka panorama współczesnego, jak i historycznego Śląska, próba zatrzymania jego niepowtarzalnego kolorytu, ale i ukazania tego, co zwykle wstydliwie skrywane.


Czyta: Wojciech Chorąży
Długość nagrania: 4 godz. 23 min.

Link do publikacji, darmowy fragment:
epartnerzy.com/(…)gnoj_-_audiobook_p10558.xml…

********
Salon Cyfrowych Publikacji ePartnerzy.com - zapewnia Ci GWARANCJĘ 100% SATYSFAKCJI, a także gwarancję najniższej ceny
 

epartnerzy
 
Opowieść mistrza francuskiej nowelistyki (850 – 1893). Tym razem pisarz znany jako jeden z najbardziej znanych przedstawicieli realizmu daje wyraz swojej fascynacji zjawiskami nadnaturalnymi, m.in. hipnozą, tworząc historię młodego człowieka zamieszkującego stary dom nad Sekwaną. Pisze on dziennik, w którym opisuje, jak jego szczęśliwe życie z niewyjaśnionych przyczyn zamienia się w koszmar. Ktoś (coś?) wypija nocą wodę z karafki i sprawia, że z domu znikają przedmioty. Bohater postanawia rozwikłać zagadkę istoty, która wydaje się wysysać z niego życie. Niezwykłość historii opowiedzianej po mistrzowsku przez Maupassanta sprawia, że napięcie rośnie aż do zaskakującego finału.

Długość nagrania: 1 godz. 21 min.
Czyta: Bogumił Ostryński

Link do publikacji, darmowy fragment:
epartnerzy.com/(…)horla_-_audiobook_p10503.xml…

********
Salon Cyfrowych Publikacji ePartnerzy.com - zapewnia Ci GWARANCJĘ 100% SATYSFAKCJI, a także gwarancję najniższej ceny
 

epartnerzy
 
Małżeństwo dla pieniędzy to nikczemność, a małżeństwo bez nich to głupota - tak zwięźle podsumował lord David Cecil poglądy autorki na tę instytucję. Ale Emma to nie tylko kolejna książka o perypetiach matrymonialnych w XIX-wiecznej Anglii. To przede wszystkim błyskotliwa komedia omyłek, której przedmiotem jest gra pozorów, samooszustwa i iluzje, jakich dostarcza nam w nadmiarze nasz egoizm i zadufanie. W samym zaś środku intrygi stoi niezwykła bohaterka, pełna życia i wigoru, urocza, nieznośna i apodyktyczna Emma...

Długość nagrania: 19 godz. 16 min.
Czyta: Magdalena Woźniak

Link do publikacji, darmowy fragment:
epartnerzy.com/ksiazki_audio/emma_p10688.xml

********
Salon Cyfrowych Publikacji ePartnerzy.com - zapewnia Ci GWARANCJĘ 100% SATYSFAKCJI, a także gwarancję najniższej ceny
 

epartnerzy
 
To literacki debiut Doroty Masłowskiej (ur. 3.07. 1983 r. Wejherowo). Książka po raz pierwszy ukazała się drukiem w końcu sierpnia 2002 r. nakładem Lampy i Iskry Bożej i okrzyknięta została pierwszą "polską powieścią dresiarską". Otrzymała wiele pozytywnych recenzji, a do końca 2002 r. sprzedano ją w 50 tys. egzemplarzach.


W 2003 r. autorka odebrała za nią Paszport "Polityki" w kategorii literatura, wygrała również plebiscyt czytelników towarzyszący nagrodzie Nike, wśród której finalistów znalazła się również Wojna polsko-ruska... .


Do tej pory książka została przetłumaczona i wydana w wielu wersjach obcojęzycznych. Ukazała się m.in. we Francji (pod tytułem: "Polococtail Party"), we Włoszech ("Prendi Tutto" -"Bierz wszystko"), w Czechach ("Červená a bílá" - "Czerwone i białe"), Słowacji, Niemczech ("Scheeweiß und Russenrot"), Holandii ("Sneeuwwit en Russisch Rood"), USA ("Snow White and Russian Red"), Wielkiej Brytani ("White and Red"), na Węgrzech ("Lengyel-ruszki háború a fehér-piros lobogó alatt"), oraz w Rosji.


"Wojna Polsko-ruska..." - to powieść obyczajowa - zapisany artystycznie popsutą polszczyzną (doskonale stylizowany język podkultury marginesu społecznego), monolog młodego człowieka przeżywającego przygody z pięcioma dziewczynami po kolei, oraz amfetaminą non stop... Jednocześnie stanowi nadrealistyczną alegorię polskiej tożsamości narodowej w rzeczywistości niewielkiego miasta w województwie pomorskim. Wątki kryminalne przeplatają się w niej z nadzwyczaj dojrzałą egzystencjalną refleksją. Należy dodać, że jest to utwór dość brutalny, uświadamiający jak wielkim zagrożeniem jest dla człowieka narkotyk (w tym przypadku amfetamina), generujący niebezpieczne urojenia i niszczący osobowość.

Znany poeta Marcin Świetlicki podsumowuje książkę następująco:


"Podejrzewam, że Masłowska jest ruskim szpiegiem. Książkę tę napisała po to, by bezkarnie poruszać się w naszej polskiej rzeczywistości i zamydlić nam, Polakom, oczy. Nigdy w życiu nie chciałbym się z nią osobiście spotkać, albowiem obawiam się, że wyssie ze mnie wszystko co najcenniejsze i na swój szpiegowsko-rosyjski sposób przetworzy to dla siebie. Z drugiej jednak strony, jeżeli chodzi o tę książkę, to jestem bardzo zadowolony. Tutaj nie nasuwa się pytanie, czy jest to proza kobieca, czy męska. Jest to kawał lekko nadpsutego literackiego mięsa i, zdaje się, warto było żyć 40 lat, aby wreszcie coś tak interesującego przeczytać."

Link do publikacji, darmowy fragment:
epartnerzy.com/(…)wojna_polsko-ruska_pod_flaga_bial…

********
Salon Cyfrowych Publikacji ePartnerzy.com - zapewnia Ci GWARANCJĘ 100% SATYSFAKCJI, a także gwarancję najniższej ceny