Wszystkie »

 

Wpisy użytkownika epartnerzy.com z dnia 4 marca 2009

Liczba wpisów: 6

epartnerzy
 
Tytuł oryginalny: Johannes Paul II. Das Geheimnis des Karol Wojtyla.
Andreas Englisch - niemiecki reporter watykanista - przez prawie dwadzieścia lat towarzyszył papieżowi Janowi Pawłowi II zarówno jako reporter w Watykanie, jak i podczas papieskich podróży po całym świecie.

W biografi tej Englisch kreśli interesujący i intymny portret człowieka pełnego pozornych sprzeczności: Polak, nowoczesny papież medialny potrafiący inscenizować swoje wystąpienia niczym gwiazda popu, konserwatysta, który w epoce AIDS sprzeciwia się antykoncepcji, pierwszy papież proszący o wybaczenie Żydów i dążący do pojednania między religiami świata, ale też niewygodny polityk, który najpierw zwalczał komunizm, a później odrzucał wojenne plany USA, mistyk w swoich zupełnie osobistych poszukiwaniach Boga.

Osobistą i rzetelną relację naocznego świadka, wzbogacają przystępne analizy sytuacji politycznej, wydarzenia dziejące się za kulisami Państwa Kościelnego, ciekawostki historyczne i osobiste refleksje człowieka, który wraz z upływem czasu coraz bardziej traci dziennikarski dystans do Jana Pawła II.

Andreas Englisch napisał książkę o papieżu Janie Pawle II, w której z wielką namiętnością i sporą dozą humoru stara się przybliżyć czytelnikowi jedną z najbardziej fascynujących osobowości naszych czasów. Biografia ta zachwyca unikatową wręcz wiedzą naocznego świadka.

Książkowe wydania "Fenomenu Karola Wojtyły", były bestsellerami w Niemczech i w Polsce.

Książka audio czytana jest przez lektora Polskiego Radia Andrzeja Krusiewicza,

łączny czas odtwarzania ok. 296 minut.
Dokonano redakcji tekstów oryginalnych przystosowując je do nagrania audio.

TYLKO do 5 marca 2009 r. do godź. 24:00 publikacja o 20% taniej

Sprawdź ofertę promocyjną pod adresem:
epartnerzy.com/okazja-dnia.xml

Poza promocją publikacja dostępna pod adresem:
epartnerzy.com/(…)jan_pawel_ii_fenomen_karola_wojty…

===========
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
Powieść nazwana przez autorkę "postkomunistyczną psychoanalizą narodową" opisuje spustoszenia, jakich dokonał komunizm i totalitaryzm w ludzkiej psychice. Prezentuje zbiorowy portret społeczeństwa skazanego na siermiężność i bylejakość także w sferze prywatności i intymności. Książka, napisana w realistycznym i drapieżnym stylu, została uznana za pierwszy manifest ukraińskiego feminizmu. Stała się narodowym bestsellerem, wielokrotnie wznawianym.

Link do publikacji:
epartnerzy.com/(…)badania_terenowe_nad_ukrainskim_s…

************
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com
 

epartnerzy
 
Tom prozy Janusza Rudnickiego, ekscentrycznego czytelnika i prowokacyjnego komentatora cudzych tekstów, pełnego pasji i przekory burzyciela pomników, podszytego melancholią sowizdrzała, konsekwentnego zbieracza "rozsypanych po podłodze okruchów dnia powszechnego". W otwierających książkę szkicach portretuje pierwsze damy Trzeciej Rzeszy i kobiety Brechta. W kolejnych tekstach zwraca się w stronę otaczającej go rzeczywistości, której jest bacznym i wrażliwym obserwatorem. Zanurza się w nurt błahych zdarzeń i codziennych sytuacji, by po chwili zniknąć za ich zasłoną, zacierając granicę między fikcją a realnością

Link do publikacji:
epartnerzy.com/e-ksiazki/moj_wehrmacht_p1317.xml

*************
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com
 

epartnerzy
 
Najnowsza książka Manueli Gretkowskiej to dziennik powrotu z Europy do Polski, która staje się właśnie Europą. Paradoksy polskiej codzienności opisuje pisarka uchodząca za narodową skandalistkę, a prowadząca przykładne rodzinne życie na wsi. Europejka to również książka o młodych Polkach usiłujących zrozumieć mężczyzn, świat, a przede wszystkim same siebie. Pełna ironii i gorzkiej czasem refleksji, ale również dowcipna, jest lekturą dla każdego, kto pragnie intelektualnej przygody.

Link do publikacji:
epartnerzy.com/e-ksiazki/europejka_p1288.xml

****************
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com
 

epartnerzy
 
Monografia znakomitego poety, człowieka, którego życie było swoistym sejsmografem, rejestrującym jawne i podskórne prądy ideowe ubiegłego wieku. Życiorys Tuwima, jego twórczość oraz mit, który funkcjonuje w naszej świadomości, stały się w tej książce podstawą do rozważań nad minionym stuleciem, i na odwrót: refleksja o epoce, w której żył autor Balu w Operze, pozwala lepiej zrozumieć rozmaite szczegóły jego biografii.
Autor powraca do wielokrotnie badanych wątków twórczości Tuwima, analizuje także te dotąd niedostrzegane lub zlekceważone: muzykę jego wierszy, motywy roślinne w erotyce, teatr kukieł czy wreszcie szczególną emocjonalność, melancholię i egzaltację jego poezji.

Link do publikacji:
epartnerzy.com/e-ksiazki/twarz_tuwima_p1345.xml

***********
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com