Wszystkie »

 

Wpisy użytkownika epartnerzy.com z dnia 25 marca 2009

Liczba wpisów: 4

epartnerzy
 
Prawdopodobnie najbardziej przystępny kurs PHP w internecie.

Jeśli tworzysz strony internetowe, z pewnością znasz już ograniczenia języka HTML. Czy wiesz, że dzięki jednej, prostej funkcji w PHP, możesz zmieniać treść na wszystkich swoich podstronach? PHP daje ogromne możliwości każdemu webmasterowi. Zobacz, jakie to proste!

Ebook PHP dla zielonych jest napisany bardzo prostym językiem. Zawiera dużo obrazków, aby początkujący programista wszystko dokładnie zrozumiał.

Dlaczego powstał ebook, skoro w internecie jest mnóstwo darmowych kursów? Otóż zapewne zauważyłeś, że internetowe kursy są pisane niezrozumiałym, specjalistycznym językiem.

Damian Daszkiewicz, autor ebooka PHP dla zielonych, specjalnie dla Ciebie stworzył "łopatologiczny" przewodnik po podstawach PHP.

"Ebook ten jest bardzo dobrą pozycją dla osób stawiających pierwsze kroki w PHP. Język ten przedstawiony jest na konkretnych przykładach. Każdy przykład natomiast odpowiednio omówiony i skomentowany przez autora.

Dodatkowy plus tej publikacji to połączenie skyptów PHP z bazami danych. Przy tworzeniu współczesnych i profesjonalnych stron internetowych, zastosowanie baz danych jest niemalże obowiązkiem.

Polecam wszystkim początkującym, którzy chcą wykorzystać PHP w tworzeniu dynamicznych stron www."

Link do publikacji, darmowy fragment:
epartnerzy.com/e-ksiazki/php_dla_zielonych_p9238.xml

**********
W Salonie Cyfrowych Publikacji ePartnerzy.com - GWARANCJA 100% SATYSFAKCJI, a także gwarancja najniższej ceny ZAPEWNIONA!
 

epartnerzy
 
MANICHEJSKIE TEKSTY SAKRALNE - to pierwszy polski przekład większości świętych tekstów manichejskich.
MANICHEIZM - Omawianą religię w najogólniejszym zarysie można scharakteryzować jako starożytną perską naukę o odwiecznej walce między siłami Światłości i Ciemności, między kosmicznymi początkami dobra i zła. Ale nie do końca, bowiem manicheizm to jednak nie tylko dualistyczna, ale również i synkretyczna religia. Wykształciła się ona w III wieku n.e. na Bliskim i Środkowym Wschodzie, na obszarze imperium sasanidzkiego2, a konkretnie na terenie Mezopotamii oraz Iranu.
Manicheizm, w odróżnieniu od większości współczesnych mu kultów był jedną z niewielu religii, całkowicie stworzonych przez jednego człowieka – i to religią stworzoną świadomie, do czego wykorzystał on wiele współczesnych mu wierzeń. Chociaż oczywiście nie wolno zapominać, że impulsem do jej stworzenia było objawienie jakiego doznał Mani. Bez owego objawienia zapewne nigdy by do tego nie doszło.

opinie czytelników:

“Rzetelnie opracowana historia tej szczególnej religii pozwala ją poznać i zrozumieć dzięki przekładom psalmów i hymnów. Nieodzowna pozycja dla zainteresowanych religiami świata!”Link do publikacji, darmowy fragment:
epartnerzy.com/(…)manichejskie_teksty_sakralne_p896…

**********
W Salonie Cyfrowych Publikacji ePartnerzy.com - GWARANCJA 100% SATYSFAKCJI, a także gwarancja najniższej ceny ZAPEWNIONA!
 

epartnerzy
 
Prastare celtyckie sagi (walijskie). Jest to pierwszy pełny polski przekład oryginalnego tekstu pierwszej części „Mabinogionu”.
Książka jest ilustrowana 20 oryginalnymi grafikami z XIX-wiecznego wydania angielskiego lady Charlotte Guest.
Tekst sagi opatrzony jest przypisami i posłowiem Dr. Piotra Sławińskiego.
Mabinogion. „Cztery gałęzie Mabinogi” zawierający cztery opowieści to pierwsza część cyklu walijskich sag. Sagi te powstały głównie w średniowieczu (a jak sugeruje ich treść, częściowo sięgają także do tradycji epoki żelaza). Tytuł Mabinogion nadała zbiorowi jego pierwsza tłumaczka na język angielski – lady Charlotte Guest w roku 1849. Znaczenie i pochodzenie walijskiego słowa mabinogi nie jest znane do dziś.
Pełny cykl Mabinogionu został zapisany w dwóch średniowiecznych rękopisach znanych jako Biała Księga z Rhydderch (w języku walijskim Llyfr Gwyn Rhydderch) z roku około 1350 i Czerwona Księga z Hergest (po walijsku Llyfr Coch Hergest) datowana na lata 1382–1410. Oprócz tego fragmenty poszczególnych opowiadań znane są także z innych źródeł datowanych na wiek XIII. Uważa się jednak, że pierwotnie powstały między rokiem 1000 a 1110. Mabinogion oraz sagi irlandzkie dostarczają nam informacji na temat staroceltyckich bogów, wierzeń i obyczajów.
Niniejszy przekład Andrzeja Sarwy z angielskiego tłumaczenia lady Charlotte Guest jest pierwszym kompletnym tłumaczeniem pierwszej części cyklu „Czterech gałęzi Mabinogi”.

opinie czytelników:

“Pięknie ilustrowane legendy, ozdobne i z przypisami, pomagającymi zrozumieć świat w legendach walijskich. Książka pozwala wyruszyć w pełną przygód i cudowności podróż do świata średniowiecznych wierzeń i podań cyklu Mabinogion.”Link do publikacji, darmowy fragment:
epartnerzy.com/(…)mabinogion___cztery_galezie_mabin…

**********
W Salonie Cyfrowych Publikacji ePartnerzy.com - GWARANCJA 100% SATYSFAKCJI, a także gwarancja najniższej ceny ZAPEWNIONA!
 

epartnerzy
 
Widzowie popularnego serialu Teraz albo nigdy! śledzili twórcze zmagania Basi Jasnyk z jej pierwszą książką. Kiedy wreszcie Kaktus w sercu ukazał się w księgarniach, z dnia na dzień stał się bestsellerem, zmieniając życie młodej dziennikarki…

Tymczasem Basia przeszła na drugą stronę szklanego ekranu. Jej powieść ukazała się naprawdę! Jak widać, nie ma na tym świecie rzeczy niemożliwych.

Czasami świat daje nam porządnego kopa i wtedy właśnie zdobywamy się na to, by zmienić swoje życie na lepsze. Tak też było w przypadku Basi Jasnyk. Kiedy zostawił ją chłopak, postanowiła wziąć sprawy we własne ręce. Znalazła nową pracę, zmieniła styl bycia. Naprawdę jednak odrodziła się, pisząc książkę. I to jaką!

Wciągająca gra pozorów, wielka gwiazda starego kina, szalony bar Banialongo i miłosna intryga pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji – Kaktus w sercu czyta się po prostu jednym tchem.


“Powieść Basi Jasnyk to najbardziej obiecujący debiut roku.”Bartek Wróblewski
Redaktor Naczelny Wydawnictwa „Słowo”


Czyta Anna Komorowska
Długość nagrania: 5 godz. 06. min.

Link do publikacji, darmowy fragment:
epartnerzy.com/ksiazki_audio/kaktus_w_sercu_p9517.xml

**********
W Salonie Cyfrowych Publikacji ePartnerzy.com - GWARANCJA 100% SATYSFAKCJI, a także gwarancja najniższej ceny ZAPEWNIONA!