Wszystkie »

 

Wpisy użytkownika epartnerzy.com z dnia 8 lutego 2009

Liczba wpisów: 7

epartnerzy
 
Marek Hłasko – symbol niepokornego, tragicznego artysty – jest już dziś twórcą traktowanym niesłusznie jako „czas przeszły dokonany”. „Opowiadania” są doskonałym przekrojem jego twórczości: obok legendarnego debiutanckiego „Pierwszego kroku w chmurach” czy kontrowersyjnego do dziś „Bazy Sokołowskiej” znajdziemy tu wstrząsającą „Pętlę” i spokojnych, refleksyjnych „Robotników”. W zbiorze znajduje się również rzadko wydawany „Lombard złudzeń” oraz mikropowieść „Ósmy dzień tygodnia”.

Długość nagrania: 430 min.
Dokładne dane, opis publikacji i darmowy fragment: epartnerzy.com/ksiazki_audio/opowiadania_p2930.xml

Ostatnie opinie o publikacji:
"Refleksyjne „Opowiadania” Marka Hłaski czytane przez nas kiedyś bardziej ze szkolnego obowiązku dziś docierają do nas w sposób nowy, bardziej odkrywczy. Dzięki interesującej interpretacji lektora, głębia aspektów życia przekazana w utworze przez autora odżywa w świadomości czytelnika w sposób dobitny, co pozwala odkryć utwór na nowo i bardziej wniknąć w jego treść.
Można wyciszyć się i odgrodzić od hałasu dnia codziennego, przymknąć oczy, wygasić światła , zanurzyć w czasie przeznaczonym tylko dla siebie i słuchając podążać z bohaterami w świat ich wewnętrznych przeżyć.
To naprawdę urzeka swoją oryginalnością formy i pozostawia wrażenie dobrze spędzonego czasu z literaturą
Ten sposób przekazu utworów literackich daje czytelnikowi niesamowite możliwości odbioru. Gdyby porównać tę formę do dawnych słuchowisk radiowych w których niejako „narzucano” czytany utwór wybierany przez reżyserów , to tutaj czytelnik niejako sam sobie kreuje listę lektur z którymi chce się zapoznać lub na nowo przeczytać już dawniej poznane, a może i zapomniane.
Proponowana forma książek audio daje czytelnikowi wybór pod względem własnych indywidualnych zainteresowań czytelniczych, a co za tym idzie również wybór czasu w którym można książkę słuchać. Nie ma tu bowiem ograniczeń czasowych wyznaczonych programem do…do….
To czytelnik jest osobą wybierającą tytuł i odpowiedni moment aby móc przeżyć treść literacką w sposób najbardziej dla niego oryginalny.
Gorąco polecam bo warto!"

“Zbiór opowiadań opisujących życie ludzi we wczesnych latach powojennych, polecane zwłaszcza młodemu pokoleniu, które te czasy nie zna nawet z historii. Doskonała interpretacja lektora, zwłaszcza gwary warszawskiej znacznie ożywia lekturę i pozwala słuchaczowi wczuć się w sytuację bohaterów. Starszemu pokoleniu, pamiętającemu zniszczony po wojnie kraj zaangażowanie ludzi w jego odbudowę oraz ówczesne realia, odsłuchanie opowiadań pozwoli przeżyć to jeszcze raz. Dobra pozycja, polecam.”
***************
Więcej publikacji znajdziesz pod adresem:
epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
Ojciec Augustyn Kordecki przeszedł do historii jako bohaterski obrońca Jasnej Góry podczas potopu szwedzkiego. Jako przeor klasztoru dowodził obroną i stanął na czele zakonników oraz grupy szlachty. W swoim pamiętniku przedstawił wydarzenia związane z oblężeniem klasztoru. Staropolski język oraz liczne cytaty z oryginalnej korespondencji z generałem wojsk szwedzkich pozwolą słuchaczowi przenieść się w czasy oblężenia Jasnej Góry. Atutem realizacji dźwiękowej jest tło muzyczne skomponowane specjalnie na potrzeby nagrania.

Długość nagrania: 2 godz. 33 min

Szczegółowe informacje, darmowy fragment:
epartnerzy.com/(…)pamietnik_oblezenia_czestochowy_k…

Ostatanie komentarze:
>>"Pamiętników..." wcześniej nie znałem, więc kupując je w wersji czytanej zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Liczyłem na interesującą "lekturę" i zdecydowanie się nie zawiodłem!

Świetnie przeczytana książka, wstawki muzyczne doskonale podnoszą dramatyzm wydarzeń.Staropolski język... cóż... dopiero takie pozycje jak ta pozwalają dostrzec jak piękny i melodyjny jest nasz język ojczysty. Do tego całości dodają smaczku cytaty z korespondencji - aż żal się robi, że dziś niewielu już ludzi potrafi tak listy pisać i tak się wysławiać...

Książka zdecydowanie warta by ją poznać - myślę nawet, że zdecydowanie lepiej poznać ją w niniejszej wersji audio, niż w jakiejkolwiek innej.<<

***************
Więcej publikacji znajdziesz pod adresem:
epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
Czy pamiętasz czasy, w których z wypiekami na twarzy i z wielkim zainteresowaniem słuchałeś bajek puszczanych z kaset, lub z płyt analogowych? Niejeden z nas w dzieciństwie słuchał Baśni Hansa Christiana Andersena, zna historię Aladyna i jego magicznej lampy, czy został pochłonięty przez wspaniały świat Bajek Braci Grimm.
Ale czy baśnie i bajki są tylko dla dzieci? Spojrzyj na swoje życie z lotu ptaka, wyczaruj dla Siebie i Twojego dziecka cudowny świat dziwów i magii. Obudź, rozwijaj wyobraźnię swojego dziecka (a także swoją)...

Do 11 lutego 2009 roku nagradzamy zakupy wybranych książek audio z serii "Najpiękniejsze bajki dla Twojego dziecka" ! Każde zamówienie premiujemy kodem rabatowym o wartości 15%.

Kupon rabatowy obniżający cenę: PTWgdMF
Wpisz go w trakcie realizacji zamówienia

Wybierz bajki dla Twojego dziecka:
tnij.org/bajkiprom15

===========================
Więcej publikacji znajdziesz pod adresem:
epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
Jak szybko nauczyć się podstaw C++
Podręcznik jest zbiorem przykładów ułożonych według stopnia trudności. Omówienie każdego z nich składa się z 3 części: kodu źródłowego programu, tekstu, który pojawi się na ekranie oraz opisu.

Dzięki szczegółowej analizie każdego przykładu, będziesz mógł zrozumieć a także zastosować C++ w praktyce.

Dodam, że w przeciwieństwie do tradycyjnej książki będziesz mógł kopiować kod źródłowy z omawianego przykładu i wklejać do używanego przez Ciebie edytora. Dzięki temu będziesz mógł od razu testować omawiany przykład.
Dzięki eBookowi poznasz m.in.:

- Instrukcje podstawowe: strukturę kodu źródłowego, znaki specjalne formatujące tekst, najczęściej używane operatory w C++ oraz typy zmiennych.

- Pętle i wyrażenia warunkowe: „if”, „while”, „do while”, „for”, „switch” i „goto”.

- Tablice: ogólne wiadomości na temat tablic, jak pobrać wartości poszczególnych elementów tablicy i wypisać je na ekranie, czym są tablice znakowe, jak kopiować zawartości tablic i wyszukiwać ciąg znaków w tablicy.

- Funkcje: ogólne wiadomości na temat funkcji, jak przekazywać argumenty do funkcji przez wartość, w jaki sposób w jednej podfunkcji można wywołać drugą podfunkcję, na czym polega przeładowanie nazwy funkcji, kiedy stosować funkcję „inline” a także co to są argumenty domniemane.

- Wskaźniki: ogólne wiadomości o wskaźnikach, zalety i wady wskaźników a także o wykorzystaniu wskaźników w praktyce.

- Programowanie obiektowe: co to są klasy i obiekty, na czym polegają dane prywatne i publiczne klasy, jak stworzyć metodę danej klasy oraz na temat konstruktorów i destruktorów.

Szczegółowe informacje, darmowy fragment:
tnij.org/cc2pluspocz

Ostatanie komentarze:

“Podręcznik, jak mało który, tłumaczy podstawy trudnego języka C . Dodatkowo elektroniczne wydanie pozwala łatwo ćwiczyć na komputerze mając wszystko pod ręką. Polecam wszystkim!”==============================
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
Jak szybko nauczyć się programowania w dwóch różnych językach?
Standardową metodą jest uczenie się programowania "język po języku". A co powiesz na dwa w jednym? Co gdybyś przy okazji zagłębiania się w szczegóły danej instrukcji w Delphi dowiedział się od razu, jak to samo robi się w C++ Builderze?

Te dwa środowiska programistyczne dominują teraz w firmach, to w nich powstaje większość spersonalizowanych aplikacji bazodanowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak łatwo budować aplikacje o normalnym ("windowsowym") wyglądzie?
Napisałeś kiedyś program, który działał w konsoli? Byłeś dumny ze swojego dzieła, a jednak znajomi nie potrafili docenić piękna tekstowego interfejsu?

Odkryj coś, co pozwoli Ci w łatwy sposób budować aplikacje wyglądające, jak profesjonalne programy pod Windows... Delphi i C++ Builder to 32 bitowe, w pełni obiektowe, zintegrowane środowiska RAD (ang. Rapid Application Development) do szybkiego tworzenia aplikacji w systemie operacyjnym Windows.

Co znajdziesz w tym ebooku?
Rozdział 1. Wprowadzenie do programowania omawia, co to jest algorytm i w jaki sposób można go prezentować, na czym polega pisanie programów, jakie są fazy rozwiązywania problemu w wykorzystaniem komputera oraz historię powstania języków Delphi i C++ Builder.

Rozdział 2. Tworzymy pierwszy program. W tym rozdziale dowiesz się, jak napisać pierwszy program w językach Delphi i w C++ Builder, poznamy zasady pisania programów w językach Delphi i w C++ Builder oraz ćwiczenia podstawowe, jakie powinien opanować każdy, aby biegle pisać programy w edytorze kodów źródłowych, nagrywać je na dysk, wczytywać z dysku programy źródłowe oraz je kompilo­wać i uruchamiać. Poznamy również strukturę programu dla języków Delphi i C++ Builder.

Rozdział 3. Deklaracja stałych i zmiennych w programie. W rozdziale poznamy, co to są identyfikatory, jak tworzyć i wykorzystywać stałe i zmienne w programach napisanych w języku Delphi (oraz w C++ Builder), typy zmiennych oraz słowa kluczowe.

Rozdział 4. Operacje wejścia/wyjścia - część I. W rozdziale omówiono, w jaki sposób Delphi i C++ Builder komunikuje się z użytkownikiem oraz obsługę sytuacji wyjątkowych.

Rozdział 5. Proste operacje arytmetyczne. W tym rozdziale poznamy podstawowe operatory arytmetyczne oraz wykonamy proste operacje arytmetyczne.

Rozdział 6. Podejmujemy decyzje w programie. W rozdziale omówiono operatory relacji stosowane w językach Delphi i w C++ Builder, operatory logiczne koniunkcji i alternatywy, instrukcje warunkowe oraz instrukcje wyboru.

Rozdział 7. Iteracje. W rozdziale omówiono instrukcję iteracyjną, która umożliwia powtarzanie sekwencji instrukcji programu tylko określoną liczbę razy, operator modulo, operator negacji, instrukcje iteracyjne, które umożliwiają powtarzanie sekwencji instrukcji nieokre­śloną liczbę razy oraz typ wyliczeniowy.


Powyższe rozdziały to nie wszystko - jest jeszcze dodatek. Zobacz, co zawiera:

D1. Formatowanie łańcuchów tekstowych

D2. Wybrane systemowe procedury i funkcje konwersji typu w Delphi i C++ Builder

D3. Wyświetlanie komunikatów

“Umiejętność pisania programów w różnych językach programowania, to wyzwanie dzisiejszych czasów adresowane o młodych programistów.”


Książkę można czytać na cztery sposoby:

- jako podręcznik pierwszego kontaktu do nauki tylko języka Delphi Pascal (dla tych, co nie znają tego języka).
- jako podręcznik, który w szybki i bezbolesny sposób pozwala Czytelnikowi znającemu tylko język Delphi Pascal przejść do języka C++ Builder, bez konieczności dokładnego studiowania jego zawiłości w pierwszym z nim kontakcie.
- jako podręcznik pierwszego kontaktu do nauki tylko języka C++ Builder.
- jako podręcznik do równoczesnej nauki programowania w obu tych językach.

Szczegółowe informacje, darmowy fragment:
epartnerzy.com/(…)programuje_w_delphi_i_c___builder…

Kilka słów autorze:
Mirosław J. Kubiak jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na którym ukończył fizykę. Obecnie pracuje jako nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Technicznych i w II LO w Grudziądzu. Jest autorem ponad 60 publikacji naukowych, popularnonaukowych i innych, m. in. z fizyki, astronomii, archeoastronomii oraz nauczania na odległość.

W 1991 roku na międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez Centre Informatique Pedagogique w Genewie (Szwajcaria) zajął IX miejsce za edukacyjny program komputerowy: Numeryczne całkowanie równania Schrödingera.

Jest autorem trzech podręczników dotyczących nauczania na odległość (dwa z nich wydało wydawnictwo MIKOM), Słownika technologii informacyjnej (MIKOM 1999) oraz podręcznika Programuję w językach Turbo Pascal i C/C++ (MIKOM 2001), w którym w sposób nowatorski zaproponował równoległą naukę w dwóch językach programowania Turbo Pascal i Turbo C/C++. Jest on również autorem trzech innych podręczników: Programuję w językach Turbo Pascal i Delphi Pascal (MIKOM 2003), Programuję w językach C/C++ i C++ Builder (MIKOM 2003) oraz Język C# dla pasjonatów C/C# (MIKOM 2004).

***************
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
Jak szybko poznać elementy programowania w tych dwóch językach? (dla bardziej zaawansowanych)

Co znajdziesz w tym ebooku?
(Poprzednie rozdziały znajdziesz w pierwszej części książki ) epartnerzy.pinger.pl/(…)programuje-w-delphi-i-c%2B%…

- Tablice. W rozdziale dowiemy się w jaki sposób deklarujemy tablice jedno- i dwuwymiarowe, na czym polega sor¬towanie bąbelkowe oraz o tym, że tablice przechowują nie tylko licz¬by, ale również teksty.
- Podprogramy. W rozdziale dowiemy się co to są pod¬programy i do czego można je wykorzystać, jak definiujemy proce¬dury i funkcje, jak przekazujemy informacje procedurom i funkcjom, co to są zmienne globalne i lokalne oraz co to jest rekurencja.
- Elementy grafiki. W rozdziale nauczymy się pisać proste programy graficzne w Delphi i C++ Builder oraz przed¬stawimy graficzny przykład programu rekurencyjnego.
- Przechowywanie informacji w rekordach i w strukturach. Rozdział zawiera informacje o rekordach i struk¬turach oraz w jaki sposób te informacje są przechowywane w języku Delphi i C++ Builder.
- Elementy programowania obiektowego. W rozdziale poznamy elementy programowania obiektowego, na¬uczymy się pisać proste programy zawierające obiekty oraz dowiemy się na czym polega hermetyzacja danych, dziedziczenie i polimor¬fizm.
- Operacje wejścia/wyjścia - część II. Pliki. W rozdziale opowiemy co to są pliki oraz dowiemy się jak zapisywać in¬formacje do pliku i jak je odczytywać.
- Wskaźniki. Ten rozdział przybliży nam zawiłości wskaźników oraz poznamy w nim sposoby przekazywania parametrów przez wskaźnik i przez referencję.
- Zmienne dynamiczne. W rozdziale omówiono różnicę pomiędzy zmiennymi statycznymi a zmiennymi dynamicz¬nymi oraz jak przydzielać i zwalniać pamięć dla zmiennych dynamicznych.
- Algorytmy numeryczne. W rozdziale omówiono kilka wybranych algorytmów numerycznych.

Uwaga! Powyższe rozdziały to nie wszystko - jest jeszcze dodatek. Zobacz, co zawiera:

D1. Formatowanie łańcuchów tekstowych

D2. Wybrane systemowe procedury konwersji typu

D3. Standardowe procedury obsługujące pliki (Delphi)

D4. Wyświetlanie komunikatów

D5. Wartości parametru Flags dotyczące liczby i rodzaju przycisków

D6. Grafika w Delphi i w C++ Builder

“Umiejętność pisania programów w różnych językach programowania, to wyzwanie dzisiejszych czasów adresowane do młodych programistów.”Szczegółowe informacje, darmowy fragment publikacji: epartnerzy.com/(…)programuje_w_delphi_i_c___builder…


***********************
Więcej publikacji pod adresem: epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat skutecznych negocjacji!
Jak to jest, że niektórzy w wyniku pewnych dyskusji osiągają niesamowite rezultaty, a inni muszą za każdym razem godzić się z porażką i ulegać? Czy sukces tkwi we wrodzonym talencie? Nie sądzę... Jest to z pewnością sztuka. Sztuka, którą każdy ma prawo - i powinien z niego skorzystać - opanować do perfekcji. Choć z drugiej strony perfekcja nie istnieje, więc potraktuj to sformułowanie metaforycznie.

Czy zauważyłeś już, jak bardzo ta umiejętność może okazać się dla Ciebie przydatna? Nie ma znaczenia, czy to w pracy, w szkole, czy w domu - negocjujemy zawsze. Możesz negocjować podwyżkę, wyższą ocenę w szkole, albo miejsce, gdzie spędzisz z ukochaną wakacje. Najwyższy czas i pora, abyś nauczył się zbierać arguementy oraz wykorzystywał je z korzyścią dla Ciebie.

Zacznijmy od lingwistyki!
Cóż to takiego jest ta lingwistyka? Nawet nie próbuj sobie tego wyobrażać! No właśnie... dlaczego więc o tym myślisz? Paradoksalnie Twój umysł nie potrafi używać zaprzeczeń. Dzieje się tak z bardzo prostego powodu. Aby móc czemukolwiek zaprzeczyć, w pierwszej kolejności trzeba ustalić, co to ma być. A skoro już o tym pomyślałeś, to - przykro mi - odwrotu nie ma.

Z drugiej jednak strony posiadając taką wiedzę, możesz bardzo ciekawie wpływać na ludzkie zachowania. Jesteś w stanie przeczeniem w niezauważalny dla świadomości sposób "zmusić" kogoś, do zastanowienia się nad czymś, nad czym de facto zastanawiać się nie chciał. To jest fajne, prawda? A to tylko jeden z zabiegów lingwistycznych.

To co czyni tego audiobooka naprawdę wyjątkowym, to coś czego nie dostrzegli inni autorzy. Dzięki zręcznemu połączeniu opisu technik wywierania wpływu i negocjacji - możliwości stosowania jej treści w praktyce stają się praktycznie nieograniczone. Liczne przykłady zdecydowanie ułatwią zrozumienie jej treści, a umiejętności nabyte dzięki lekturze mogą być stosowane od razu po jej przeczytaniu. Liczne publikacje z pogranicza psychologii wywierania wpływu są zbyt szczegółowe, co często nie pozwala zaznajomić się z podstawami bez studiowania wielu książek i przeszukiwania setek stron internetowych.

Niniejsza publikacja zawiera kompendium wiedzy z dziedziny negocjacji i manipulacji! To nie tylko podręcznik, ale przewodnik po świecie kontaktów międzyludzkich, czyniący je łatwiejszymi, a co za tym idzie - przyjemniejszymi.

W książce znajdziesz jeszcze, między innymi:

- W jaki sposób "ale" potrafi wykasować część zdania, które stoi przed nim?
- Czym są implikacje i w jaki sposób mogą wpływać na naszą podświadomość?
- "Oraz" czy może "i", czyli... dlaczego spójniki mają tak ogromne znaczenie?
- W jaki sposób zręcznie wkładać własne wypowiedzi w usta autorytetów naszego rozmówcy? I jak ta sztuka może zaważyć na wyniku naszych negocjacji?
- Jak używać metafor dostosowując je do profilu naszego rozmówcy?

Swoją drogą...
Mam dla Ciebie krótką zagadkę, na którą odpowiedź - moim zdaniem - jest znamienna: Na gałęzi drzewa siedziały sobie cztery wróbelki. Była zima i jeden z nich bardzo zmarzł, o powiedział: - Rozejrzę się po okolicy i spróbuję znaleźć jakieś ciepłe schronienie.

Ile wróbelków zostało na drzewie?
Czy udało się temu jednemu odnaleźć wspomniane schronienie?
Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi: nadal cztery. Podjęcie decyzji, a jej realizacja (działanie), to dwie zupełnie odmienne sprawy. Odpowiedź natomiast na drugie pytanie brzmi: nie, nie udało się. I wcale nie dlatego, że nie poleciał, lecz dlatego, że on "próbował coś zrobić".

Czy chciałbyś więcej?
Głupie pytanie - oczywiście, że tak! I bardzo dobrze, ponieważ z prezentowanej publikacji nauczysz się także, między innymi, takich rzeczy, jak:

- W jaki sposób przygotowywać się do negocjacji zbierając fakty dotyczące tego, co będzie negocjowane?
- Relatywne postrzeganie rzeczywistości,czyli 4 typy ludzi: słuchowy, wzrokowy, ruchowy oraz mieszany.
- Czym jest komunikacja niewerbalna i dlaczego odgrywa tak dużą rolę w negocjacjach?
- W jaki sposób rozpoznać charakterystyczną dla danego adresata mowę niewerbalną za pomocą tzw. "small talk"?
- Trzy żelazne zasady na temat tego, kiedy wolno negocjować i jak wolno negocjować.

I wiele, wiele więcej bardzo atrakcyjnej merytorycznie wiedzy na temat negocjacji. Autor przedstawił wszystko bardzo ciekawie i w przystępny dla Słuchacza sposób. Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak tylko zachęcić Cię do zapoznania się z pełną treścią audiobooka "Sukces w każdych negocjacjach".

Szczegółowe informacje, darmowy fragment:
epartnerzy.com/(…)sukces_w_kazdych_negocjacjach_p24…

*****************
Więcej publikacji znajdziesz pod adresem:
epartnerzy.com/