Wszystkie »

 

Wpisy użytkownika epartnerzy.com z dnia 6 lutego 2009

Liczba wpisów: 7

epartnerzy
 
Czy wiesz jakich produktów nie "mieszać" ze sobą, a jakich najlepiej nie spożywać wcale? Czy to możliwe, że większość tradycyjnych potraw, jakie jemy na co dzień ma się nijak do zdrowego odżywiania? Jakie diety są zdrowe dla organizmu? Jak skutecznie oczyścić organizm z toksyn? Czy głodówki są skuteczne w polepszaniu swojego stanu zdrowia? Jak stosując odpowiednie preparaty poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia? Jak w naturalny sposób pokonać ból głowy i ograniczyć cierpienie jakie powoduje migrena?... Na te i inne pytania związane z Twiom zdrowiem i samopoczuciem odpowie Ci seria naszych poradników.

Do 11 lutego 2009 roku nagradzamy zakupy wybranych eksiążek: zdrowie dla Ciebie i Twojej rodziny! Każde zamówienie premiujemy kodem rabatowym o wartości 15%.

Kupon rabatowy obniżający cenę: PTszUYO  
Wpisz go w trakcie realizacji zamówienia.

Zapoznaj się z publikacjami i wybierz dla Siebie:
tnij.org/epzdrowie15

**************
Więcej publikacji znajdziesz pod adresem:
epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
Nowa powieść Wojciecha Kuczoka to toczące się symultanicznie historie trzech osób, cierpiących na nietypową senność, tkwiących gdzieś między wyobrażonym celem, a niespełnieniem.
Adam jest młodym lekarzem ortopedą, który w życiu musi stawić czoło ambicjom swoich rodziców - prowincjonalnych tradycjonalistów, pokładających w synu wielkie nadzieje. On jednak wie, że nigdy nie będzie w stanie im sprostać. Adam w pewnym momencie odkrywa w sobie fizyczną fascynację mężczyznami i poszukuje partnera, który zaspokoi jego potrzebę miłości... (dalej:
tnij.org/cdsennosc

Szczegółowe informacje, darmowy fragment:
epartnerzy.com/e-ksiazki/sennosc_p2922.xml

******************
Więcej publikacji znajdziesz pod adresem:
epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
Intrygująca, ciekawa powieść.
Problemy typowe dla życia nastolatków wzbogacone wątkiem fantastycznym: Zuzanna i jej brat - Filip po wypadku samochodowym zostają obdarzeni nadzwyczajnymi zdolnościami. Filip czyta w myślach ludzi, a Zuzanna może wpływać na ich działania.
Wpisana na listę lektur szkolnych w gimnazjum.

Tak o książce mówi prof. Jan Miodek:
"Książka niezwykle atrakcyjna w odbiorze: wciąga intrygującą fabułą, przemieszaniem wątków realistycznych ze światem fantazji, po ludzku wzrusza... Jej styl jest wykwintny w najlepszym tego słowa znaczeniu: polszczyzna piękna, twórcza, operująca ciekawymi pomysłami słowotwórczymi, przebogatą, skrzącą humorem frazeologią, urzekającymi, bardzo malarskimi opisami otaczającego bohaterów świata, dostrzegającymi bogactwo estetyczne szczegółów tegoż świata, nawiązująca do tradycji największych mistrzów pióra."

Szczegółowe informacje, darmowy fragment:
epartnerzy.com/e-ksiazki/maly_wielki_swiat_p2668.xml

*************
Więcej publikacji znajdziesz pod adresem:
epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
Magazyn Historyczny „Mówią wieki” to najstarsze
pismo poświęcone popularyzacji historii. Istnieje od 1958 roku, a jego łamach pisali i piszą najlepsi polscy historycy. W Radzie Redakcyjnej zasiadają m.in.: prof. Ewa Wipszycka-Bravo, prof. Andrzej Chwalba, prof. Henryk Samsonowicz, prof. Andrzej Paczkowski. W przystępnej formie i bogato ilustrowanej szacie graficznej przybliża tajemnice przeszłości i sylwetki wielkich postaci historycznych. Opisuje sławne bitwy i wydarzenia. Prezentuje zabytki i ciekawostki, jakich nie znajdziecie nigdzie indziej. Zamieszcza materiały edukacyjne niezbędne dla uczniów i nauczycieli. Jeśli chcesz przejść do historii - czytaj „Mówią wieki”!!!

Dokładne dane i opis publikacji:
epartnerzy.com/(…)mowia_wieki_-_magazyn_historyczny…

********************
Więcej publikacji znajdziesz pod adresem:
epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
Zapierające dech w piersiach opowieści o rzeczywistych spotkaniach ze zjawiskami nie dającymi się naukowo wyjaśnić.

TREŚĆ:
Bardzo krótkie wprowadzenie,
Moje spotkanie z poltergeistem,
Co zobaczyła mała Kasia?
Franciszek S. i zły duch,
Ela S. i Nicolae Ceausescu,
Kuszenie Włodzimierza R.,
Nawrócenie starego pijaka,
Wypalone ślady stóp potępieńca,
Pokutujący kapłan,
Samospalenie – samoistne zapalenie się człowieka, Fenomen wypalonych śladów,
Krasnoludki są na świecie?,

Szczegółowe informacje, darmowy fragment:
epartnerzy.com/(…)relacje_o_zdarzeniach_prawdziwych…

*****************
Więcej ciekawych publikacji znajdziesz pod adresem:
epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
MANICHEIZM - Omawianą religię w najogólniejszym zarysie można scharakteryzować jako starożytną perską naukę o odwiecznej walce między siłami Światłości i Ciemności, między kosmicznymi początkami dobra i zła. Ale nie do końca, bowiem manicheizm to jednak nie tylko dualistyczna, ale również i synkretyczna religia. wykształciła się ona w III wieku n.e. na Bliskim i Środkowym Wschodzie, na obszarze imperium sasanidzkiego2, a konkretnie na terenie Mezopotamii oraz Iranu. Manicheizm, w odróżnieniu od większości współczesnych mu kultów był jedną z niewielu religii, całkowicie stworzonych przez jednego człowieka – i to religią stworzoną świadomie, do czego wykorzystał on wiele współczesnych mu wierzeń. Chociaż oczywiście nie wolno zapominać, że impulsem do jej stworzenia było objawienie jakiego doznał Mani. Bez owego objawienia zapewne nigdy by do tego nie doszło. Manicheizm stał się rzeczywistą, w pełni rozwiniętą religią, która miała bardzo wielu wyznawców i entuzjastów, nawet wśród wybitnych osobistości, a która istniała przynajmniej przez tysiąc lat. Mimo bardzo licznych zewnętrznych podobieństw do chrześcijaństwa manicheizm jest jednak „czystą” religią gnostycką ofiarująca człowiekowi zbawienie przede wszystkim przez gnozę, wiedzę i wiarę, a nie tylko uczynki. Bo właśnie wszystkie gnostyckie prądy religijne „dążyły do wybawienia człowieka ze zniewalających więzów materialnej egzystencji dzięki gnosis, czyli poznaniu i wiedzy. Wiedza ta była różna, chociaż zwykle zajmowała się intymnym związkiem ludzkiego „ja” z transcendentnym źródłem wszelkiego bytu i była przekazywana przez jakiegoś objawiciela.” Bardzo charakterystyczne dla nowej religii było to, że jej twórca, Mani, nie uważał się za jedynego proroka. Twierdził, że przed nim działali już inni – Zaratusztra, Budda, Jezus. On zaś był zarówno ich spadkobiercą, jak i kontynuatorem.

Klikając w link poniżej możesz zapoznać się z publikacją i pobrać darmowy fragment:
epartnerzy.com/(…)manicheizm___religia_swiatlosci_p…

******************
Więcej ciekawych publikacji znajdziesz pod adresem:
epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
Zbiór oryginalnych niesamowitych opowiadań argentyńskiego pisarza pierwszej połowy XX wieku, Horacio Quirogi, uznawanego za najwybitniejszego przedstawiciela regionalizmu w literaturze iberoamerykańskiej. Teksty w przekładzie Mirosława Kropidłowskiego publikowane po raz pierwszy w Polsce.

Spis treści:
Dryfując,
Leśny miód,
Martwy człowiek,
Poduszka z pierza,
Syn, Tam dalej,
Wampir,
Zarżnięta kura

Sprawdź sam:
epartnerzy.com/(…)lesny_miod__opowiesci_niesamowite…

******************
Więcej ciekawych publikacji znajdziesz pod adresem: epartnerzy.com/