Wszystkie »

 

Wpisy użytkownika epartnerzy.com z dnia 28 lutego 2009

Liczba wpisów: 5

epartnerzy
 
Młodego Technika nie trzeba w zasadzie nikomu przedstawiać. Ten niezwykle popularny miesięcznik ukazuje się od 1932 roku.

Sukces swój zawdzięcza dobrze pojętej misji popularyzatorskiej. Skierowany jest do szerokiej rzeszy odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto choć trochę interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju znajdzie w Młodym Techniku coś dla siebie.
Dowodem najwyższego uznania dla misji dydaktycznej MT jest fakt, że jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki, zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którego prenumerata szkolna jest sponsorowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Obecnie Młody Technik przeżywa drugą młodość. Obok tradycyjnych działów, od lat kojarzonych przez wiernych Czytelników z miesięcznikiem, takich: jak Sędziwy Technik, Klub Wynalazców, Pomysły genialne, zwariowane i takie sobie, Poznajemy Samochody czy kąciki: matematyczny, fizyczny i chemiczny, pojawiły się nowe rubryki takie jak: Jak to działa? Jak to się robi? czy Odkryj historię odkryć i wynalazków.
Szaloną popularnością wśród Czytelników cieszą się konkursy, zarówno te łatwiejsze jak Mini Quiz oraz trudniejsze jak Klub Wynalazców.

W najnowszym wydaniu Młodego Technika:

TECHNIKA
- Aktualności
- Abarth w Polsce
- Wrocław miastem przyjaznych robotów!
- Poznajemy samochody: Chevrolet Aveo
- Jak to robią? Rowery z tkaniny
- Parada pierwiastków: Aktynowce
- Pod spojrzeniem "Złotego Oka"
- Jak to działa? Latarnia morska
- Prawie całe lotnisko. Muzeum Luftwaffe Bundeswehry, Berlin Gatow
- Ekspress MT

SZKOŁA
- Odkryj historię wynalazków: Puszka
- Astronomia: Astronomia doświadczalna
- Matematyka: Motywy
- Fizyka: Ta niesamowita fizyka
- Chemia: Bizmut, czyli koniec rodzinki
- Klub wynalazców

HOBBY
- Na warsztacie: Łódka parowa
- Na warsztacie: Makiety architektoniczne III
- EdE Wielobarwny termometr RGB
- JPTZ O bocianie
- Game Zone (tylko w MT on/off line)

RUBRYKI STAŁE
- Listy
- Czy wiesz, że...
- Wehikuł czasu
- Co czytać, co instalować?
- Strefa łamania głowy
- Active Reader
- Prenumerata
- Pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
- Sędziwy Technik (w MT)
- Sędziwy Technik (w MT on/off line)

Przeczytaj opinie czytelników:

“to jest to na co czekałem , znowu jak za młodych lat mogę sobie przypomnieć , że jestem facetem . Planuję by moi synowie również wciągnęli się w tą przygodę z Techniką. A jeszcze wygoda . nie trzeba wychodzić domu”"Fajna sprawa, kupuję kiedy chcę i czytam kiedy mogę. POLECAM
Szybko łatwo i przyjemnie"

“Miłe zaskoczenie! Po 30 latach mam możliwość ponownie zobaczyć Młodego Technika, dzięki któremu przypomniały mi się moje młodzieńcze lata i zainteresowania techniką, które pozostały do dziś w życiu zawodowym i prywatnym zapewne dzięki inspiracji dawnego Młodego Technika. Bardzo pozytywna oceny treści zawartych w nowej szacie obecnego Młodego Technika ,na pewno ponowię zainteresowanie treściami w nim zwartymi. Gorąco polecam!!”Link do publikacji:
epartnerzy.com/e-prasa/mlody_technik_p242.xml

**********
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com
Pokaż wszystkie (2) ›
 

epartnerzy
 
Czy chcesz zwiększyć szybkość swojego czytania co najmniej DWUKROTNIE?

Wiesz, że są osoby, które potrafią przeczytać 300-stronicową książkę w ciągu zaledwie kilkunastu minut i jednocześnie wiedzieć dokładnie o czym była ta książka? Nie jest łatwo osiągnąć taką szybkość, ale co powiesz na to, że w ciągu kilku dni, możesz zwiększyć swoją szybkość czytania DWUKROTNIE na dobry początek? Chcesz tego?

Czytaj więcej:
epartnerzy.blogspot.com/(…)darmowy-e-mailowy-kurs-s…
 

epartnerzy
 
Twórczość pierwszej polskiej autorki powieści gotyckich – Anny Olimpii Mostowskiej odkryta na nowo przez wydawnictwo ARMORYKA!

Zanim „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza określiły początek romantyzmu w Polsce, Anna Olimpia Mostowska (ok. 1760 - ok. 1810) wzorem Ann Radcliffe – angielskiej preromantycznej poetki i powieściopisarki tworzyła niesamowite historie z duchami i starymi zamkami w tle. Powieść „Cudowny szafir czyli talizman szczęścia" to zwiastun romantycznej facynacji Wschodem. Miłość, zemsta i tajemnica tworzą klimat bliski wszystkim fascynatom zagadkowych historii rodem z "Księgi baśni z tysiąca i jednej nocy". Kim jest tajemniczy Abukar? Dlaczego musiał opuścić Bagdad? Co sprowadza go tu znowu? Jaką mroczną tajemnicę kryje niezwykłej piękności szafir? Odpowiedzi na te pytania kryją się w kolejnej powieści odkurzonej i odświeżonej przez Wydawnictwo ARMORYKA. Dzięki uwspółcześnieniu mocno archaicznego języka powieści i literackiemu opracowaniu historia stworzona przez Mostowską nabrała świeżości i stała się przystępna dla czytelnika XXI wieku, zachowując jednak klimat tajemniczości nadany jej przez autorkę.

Czas nagrania: 1 godz. 24 min
Czyta: BOGUMIŁ OSTRYŃSKI

Link do publikacji:
epartnerzy.com/(…)cudowny_szafir_czyli_talizman_szc…

***********
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com
 

epartnerzy
 
Psy z Rygi to kolejna powieść szwedzkiego mistrza kryminału. Tym razem komisarz Kurt Wallander, borykający się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi, musi rozwiązać sprawę morderstwa dwóch cudzoziemców. Jest luty 1991 roku. Policja w Ystad otrzymuje anonimową informację o ciałach dryfujących w nieoznakowanym pontonie u wybrzeży Szwecji. Wkrótce na odludnej plaży policjanci znajdują ponton ratunkowy z zastrzelonymi mężczyznami, ubranymi w eleganckie garnitury. Ekspertyzy wykazują, że ofiary pochodziły z Europy Wschodniej i przed śmiercią były torturowane. Prowadzący sprawę Wallander podejrzewa mafijne porachunki, aby to jednak potwierdzić nawiązuje współpracę z łotewską policją. W tym mrocznym i pełnym niespodzianek thrillerze Mankell sugestywnie opisuje polityczny i społeczny chaos, jaki panuje w krajach byłego bloku wschodniego. Wraz z narodzinami demokracji powstał w nich nowy rodzaj przestępczości, wobec którego policja jest często bezsilna. Autorowi udało się doskonale połączyć wciągającą kryminalną fabułę z przekonującym obrazem społeczeństwa w trakcie przemian ustrojowych.

Długość nagrania: 10 godz. 18 min.
Czyta: Jarosław Rabenda

Link do publikacji:
epartnerzy.com/ksiazki_audio/psy_z_rygi_p9136.xml

***********
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com
 

epartnerzy
 
Przygody Sherlocka Holmesa (oryginalny tytuł "The Adventures of Sherlock Holmes") - to opowiadania sir Arthura Conan Doyle'a które opublikowane zostały po raz pierwszy w latach 1891-1892 w "The Strand Magazine".
Sherlock Holmes jest genialnym detektywem, gentelmanem o nienagannych manierach, którego pasją są kryminalne zagadki, palenie fajki i gra na skrzypcach. Wraz ze swoim przyjacielem, doktorem Watsonem mieszka w Londynie przy Baker Street 221B.
Dla najsłynniejszego detektywa w historii nie ma spraw nie do rozwiązania. Bohater nieśmiertelnych opowiadań - genialny detektyw z wiktoriańskiego Londynu - posługuje się sławną metodą dedukcji, czyli po prostu... żelazną logiką, wspomaganą
wszechstronną wiedzą. I często zajmuje się sprawami, których już nikt nie jest w stanie rozwiązać, nawet sam Scotland Yard. Nieprzeciętna zaś sprawność fizyczna pomaga wychodzić mu z największych opresji, nawet mając tak trudnych i inteligentnych przeciwników, jak słynny Moriarty - uosobienie wszelkiego zła.
Rozwiązywane przez niego zagadki są pasjonującą przygodą dla wielbicieli powieści kryminalnych. Holmes rzuca prawdziwe wyzwanie przenikliwości i spostrzegawczości słuchacza (czytelnika), zaś każde opowiadanie jest okraszone typowo angielskim humorem.

Nieprzewidywalny rozwój wypadków, elegancja stylu i subtelny angielski humor sprawiają, że bestseller naszych pradziadków wciąż robi wielkie wrażenie!

Książka należy do serii "Klub czytanej książki"

Długość nagrania: 6 godz. 33 min
Czyta Roman Felczyński.

Opinie czytelników:

“Ciekawa, dobrze zrealizowana pozycja. Miło się słucha w drodze do pracy. Polecam”“Świetna pozycja. To książka mojej młodości. Każdemu życzę takiej umiejętności logicznego myślenia. Oj, przydałoby się wielu na co dzień :)“Słucham audiobooki w pracy (odłączam się od zgiełku i harmideru tam panującego). Lektor dobry. Fabuła wciągająca.”Link do publikacji:
epartnerzy.com/(…)przygody_sherlocka_holmesa_-_arth…

***********
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com