Wszystkie »

 

Wpisy użytkownika epartnerzy.com z dnia 19 lutego 2009

Liczba wpisów: 7

epartnerzy
 
To wzruszająca historia chirurga, który doznał amnezji. Profesor Rafał Wilczur, od którego odeszła żona z córeczką, szuka zapomnienia w alkoholu. Traci pamięć, kradnie cudzy akt urodzenia. Jako Antoni Kosiba znajduje schronienie na wsi. Operuje kalekiego syna młynarza i wkrótce zyskuje sławę znachora. Miejscowy lekarz, zazdrosny o sukces, grozi mu sądem za nielegalne wykonywanie praktyki lekarskiej. W końcu jednak nieskazitelny moralnie bohater odnosi zwycięstwo, triumfuje miłość, a zdrada zostaje ukarana.

Dołęga-Mostowicz w swych powieściach wprowadzał wątki melodramatyczne, romansowe, szpiegowskie, poruszał aktualne tematy społeczne, świetnie ukazując przedwojenną rzeczywistość. „Znachor” pierwotnie powstał jako scenariusz filmowy; kiedy został odrzucony przez wytwórnię, Dołęga stworzył z niego powieść.


Świetnie zbudowane postacie. Wyborny portret międzywojennej Polski. Wartka fabuła.

W interpretacji Antoniego Rota misterna sieć wątków jest jasna i przejrzysta, a osobowości bohaterów wyraziste i prawdziwie.


Na podstawie powieści zostały stworzone dwa filmy fabularne, pierwszy w 1937 r., drugi wyreżyserowany przez Jerzego Hoffmana w 1982 r. Sukces, jaki odniósł „Znachor”, przyczynił się do napisania przez Dołęgę Mostowicza powieści pt: „Profesor Wilczur”, która przedstawia dalsze losy głównego bohatera.

Długość nagrania: 10 godz. 23 min.

Link do publikacji:
epartnerzy.com/ksiazki_audio/znachor_p9113.xml

Publikacja oznaczona GWARANCJĄ NAJNIŻSZEJ CENY - sprawdź szczegóły: epartnerzy.com/gwarancja_najnizszej_ceny.xml

************
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com
 

epartnerzy
 
Profesor Wilczur. Sensacyjno – obyczajowa powieść z elementami melodramatycznymi. Kontynuacja losów profesora Rafała Wilczura opisanych w powieści „Znachor”.
Po tragicznych przejściach wywołanych utratą pamięci profesor Wilczur wraca do swej dawnej pracy w warszawskiej prywatnej klinice, ale już nie może znaleźć sobie miejsca w dawnym środowisku. Intrygi jego dotychczasowego zastępcy Dobranieckiego, rozczarowanie wielkim światem, doprowadzają Wilczura do takiego rozgorycznienia, iż decyduje się on, tym razem już świadomie, opuścić stolicę i powrócić do swoich, do małej wioski na kresach, tak motywując swą decyzję:

"Nie domów mi potrzeba i pałaców, ale tego serca, którego tam, w wielkim świecie, nie znalazłem, ale tej dobroci, której mi nie dali".

Tam przeprowadza skomplikowaną operację, ale kosztem własnego zdrowia. Nad ciężko chorym ojcem czuwa zrozpaczona córka Marysia, gdy niespodziewanie przybywa żona doktora Dobranieckiego, błagając o ratowanie jej męża chorego na raka.

Świetnie zbudowane postacie, barwna fabuła i to, co lubimy wszyscy: dobro tryumfuje nad złem, nieskazitelna cnota nad ludzką małością, a człowiekowi przywrócona jest jego godność. Dołęga-Mostowicz pokazuje zatem świat taki, jakiego pragniemy.

Międzywojenna Polska dzięki aktorskiej interpretacji Antoniego Rota jawi się tu wyraziście i prawdziwie, a charakter każdego z bohaterów ciekawie i intrygująco.

Długość nagrania: 12 godz. 51 min.

Link do publikacji:
epartnerzy.com/(…)profesor_wilczur_p9114.xml…

Publikacja oznaczona GWARANCJĄ NAJNIŻSZEJ CENY - sprawdź szczegóły: epartnerzy.com/gwarancja_najnizszej_ceny.xml

**************
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com
 

epartnerzy
 
Jak często czytasz swojemu dziecku?

Czy Twoje dziecko lubi bajki? Na pewno :) Tylko czy Ty masz czas codziennie czytać swojemu maluchowi? Jeśli nie, to, ta oferta jest przeznaczona dla Ciebie.

Codzienne obowiązki w pracy i w domu, ciągły brak czasu, a doba ma tyko 24h - nie pozwól, żeby Twoje dziecko na tym ucierpiało. Kolekcja najpiękniejszych bajek dla dzieci, pozwoli Ci choć na chwilę rozwiązać ten problem - 26 najpiękniejszych bajek w mistrzowskiej interpretacji znanych i lubianych aktorów, to właśnie to, czego potrzebujesz.

Dzięki temu pakietowi Twoje dziecko wejdzie w świat najwspanialszych opowieści, rozwijając własna wyobraźnię. Ty zaś znajdziesz w codziennej pogoni, choć kilka chwil dla siebie.

Długość nagrania: 3 godz. 19 min

W zestawie znajdują sie takie bajki jak:

1. Jaś i drzewo fasolowe
2. Ołowiany żołnierzyk
3. Czerwony Kapturek
4. Jaś i Małgosia
5. Kot w butach
6. Alladyn i czarodziejska lampa
7. Pinokio w krainie zabawek
8. Piękna i Bestia
9. Brzydkie Kaczątko
10. Kopciuszek
11. Tomcio Paluszek
12. Calineczka
13. Kruk i Lis
14. Królowa Śniegu
15. Mała Syrenka
16. Królewna Śnieżka
17. Latający dywan
18. Rubinowy książe
19. Siedem kruków
20. Smok Wawelski
21. Śpiąca królewna
22. Trzy małe świnki
23. Złotowłosa i trzy niedźwiedzie
24. Złota rybka
25. Królowa gór
26. Żółw i zając

Tylko przez najbliższe 48h ten wspaniały pakiet możesz mieć całe 20% taniej. Śpiesz się, bo mamy TYLKO 80 sztuk w promocji!

Link:
epartnerzy.com/okazja-dnia.xml

***********
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com
 

epartnerzy
 
Magazyn jest dwujęzyczną (polsko – niemiecką) platformą komunikacji między polskimi i niemieckimi przedsiębiorcami, studentami, politykami oraz wszystkimi zainteresowanymi współpracą oraz wymianą gospodarczą między Polską a Niemcami. To nie tylko pomysł na informację ale także niejako „przy okazji” na naukę lub sprawdzenie znajomości języka niemieckiego dla Polaków i polskiego dla Niemców. Na łamach pisma poruszamy ważne tematy dotyczące relacji polsko – niemieckich w sposób wyważony, w celu pobudzenia dyskusji. Istotnym elementem są porady ekspertów związane z podatkami, finansami oraz prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie Polski i Niemiec.

Link do publikacji: epartnerzy.com/(…)magazyn_polsko_-_niemiecki_region…

************
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com
 

epartnerzy
 
Nowe pismo dla dyrektorów, którzy chcą brać udział w dyskusji o oświacie, szukają dróg rozwoju, a także wsparcia i inspiracji.
Co dwa miesiące, w każdym numerze:
- informujemy o zmianach, komentujemy prawo, dyskutujemy o palących problemach
- proponujemy ciekawe rozwiązania z zakresu zarządzania, rozwoju i pracy szkoły
- zamieszczamy opinie i komentarze ekspertów
- przeprowadzamy wywiady z ludźmi decydującymi o zmianach w oświacie
- przekładamy język przepisów, wykazów i nakazów na praktykę

Link do publikacji: epartnerzy.com/(…)sedno_-_magazyn_dyrektora_szkoly_…

***********
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com
 

epartnerzy
 
Kolorowy miesięcznik dla miłośników psów.
Zawiera obszerne prezentacje ras, porady ekspertów w zakresie doboru psa, karmienia, pielęgnacji, zdrowia, szkolenia oraz przepisów prawa.
Pokazuje, jak aktywnie i zdrowo spędzać czas z psem. Propaguje akcje adopcyjne bezdomnych psów.

W najnowszym numerze między innymi:
- Smutek, który cieszy
- Drugi pies, inna metoda
- Cętki do układania - dalmatyńczyk
- Kumpel dla beagle'a
- Zanim kupisz amstafa
- Bezdomny pies na etacie
- Widoma miłość

Link do publikacji:
epartnerzy.com/e-prasa/moj_pies_p275.xml

***********
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com
 

epartnerzy
 
ESSENCE to ekskluzywny magazyn, skierowany do ludzi sukcesu, jest esencją dobrego smaku, istotą tego, co w życiu najciekawsze, najlepsze i najprzyjemniejsze. Elegancki miesięcznik polecany miłośnikom dobrej marki, osobom ciekawym życia i ceniącym sobie jego smak.

Nowatorskie podejście do pasji, pokazywanie hobby od przyjemnej, ale również i praktycznej, strony, prezentowanie oryginalnych miejsc pod kątem wypoczynku i sytuacji kulturalno-gospodarczo-społecznej wyróżnia ESSENCE spośród dostępnych na rynku magazynów luksusowych.

Na łamach przedstawiane są sylwetki ludzi polityki, mediów, biznesu, kultury i dyplomacji, odkrywając czytelnikom ich osobowość i pasje. ESSENCE radzi, w co inwestować. Prezentuje luksusowe marki i interesujące wydarzenia artystyczne oraz kulturalne. Magazyn ma przejrzystą i nowoczesną szatę graficzną. Urozmaicony jest dodatkami tematycznymi.

Stałe działy w magazynie ESSENCE to: OSOBOWOŚCI, PASJE, BIZNES, STYLOWE MARKI I MIEJSCA, MOTORYZACJA I TECHNOLOGIE, DLA CIAŁA I DUCHA oraz KULTURA.
Felietony dla miesięcznika piszą znane osobistości: Dionizy Piątkowski, twórca festiwalu ERA JAZZU, Marek Kamiński, podróżnik i polarnik, oraz Andrzej Person, były senator i ceniony dziennikarz sportowy.

Link do publikacji:
epartnerzy.com/(…)essence_-_magazyn_ludzi_sukcesu_p…

***************
Więcej publikacji pod adresem:
epartnerzy.com