Wszystkie »

 

Wpisy użytkownika epartnerzy.com z dnia 10 lutego 2009

Liczba wpisów: 4

epartnerzy
 
GEODETA to największy polski miesięcznik geoinformacyjny prezentujący tematykę GIS, GPS, geodezji, kartografii, teledetekcji, fotogrametrii itp. Co miesiąc przedstawia: najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, nowości techniczne i technologiczne, problemy polskiego katastru i rynku geoinformatycznego, najnowsze oprogramowanie i przepisy, wywiady z interesującymi ludźmi. Magazyn istnieje od 1995 r.

W najnowszym numerze:

WYWIAD
- Więcej metody FOTO
Rozmowa z Leszkiem Szymańskim, dyrektorem Departamentu Kontroli na Miejscu ARiMR, m.in. o rozpoczynającej się kampanii kontroli na miejscu 2009.

NARZĘDZIA
- Wirtualne miasta

PORTAL
- Geoportail.fr

PRAWO
- Prawo, jakie jest, każdy widzi
Co zawiera stanowisko GGK w sprawie oceny aktualnego stanu prawnego dotyczącego opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne związane z prowadzeniem pzgik przedstawione po ekspertyzach dr. hab. Dariusza Dudka?

INTERNET
- W parkach narodowych
Problemy kartograficznej ilustracji witryn internetowych, cz. II

ARCADIA

HISTORIA
- Królewski mecenat
Zbiór Geograficzny Stanisława Augusta Poniatowskiego, cz. I

TECHNOLOGIE
- Bezpieczniej na wodzie
Opracowanie numerycznego modelu topografii dna jeziora Ukiel w Olsztynie

SZKOŁA
- Europa wiedzy

ORGANIZACJE
- Honor związku i rękawice
Krótka historia stowarzyszeń geodezyjnych na ziemiach polskich, cz. II

LITERATURA
- Jeszcze o historii geografii polskiej

Szczegółowe informacje, numery archiwalne, download:
epartnerzy.com/e-prasa/geodeta_p181.xml

*************
Więcej publikacji znajdziesz pod adresem:
epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
Jesteś już rodzicem? A może dopiero będziesz? Opowiem Ci więc pewną historię.

Doczytaj ją do końca, a dowiesz się, jak "ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu" zmieni życie zarówno Twoje, jak i Twojego dziecka.

Wyobraź sobie korytarz, którym idą On i Ona, trzymając za rękę swoje dziecko. Beztroskie i szczęśliwe. Dochodzą do otwartych drzwi z napisem "DOROSŁOŚĆ". Rodzice zapalają światło i wspólnie z maluchem przekraczają próg. A tam - cudowny świat... bujna, zielona łąka. Tu i ówdzie przepiękne, bajkowe kwiaty, które zachwycają
swym czarem i bogatą paletą żywych kolorów. W powietrzu trzepoczą delikatne, tęczowe motyle.
Dziecko jest zachwycone, wyrywa się z ręki, by jak najszybciej poznać tę ekscytującą krainę. Rodzice wskazują mu ścieżkę, wijącą się łagodnie wśród traw. Maluch na nią wkracza i z entuzjazmem przygląda się rozmaitym celom widniejącym na horyzoncie. Po przejściu kilkunastu kroków z rodzicami, młody człowiek jest gotów iść sam. Wybrał już cel. Wie, dokąd zmierza i zna drogę. Czasem się potyka, ale nawet tego nie zauważa,
bo jego uwagę przykuwają wielobarwne motyle i wyraźny cel na widnokręgu...

Piękny obraz, prawda? Ale bywa też inaczej.

Spójrz... Oto kolejna para z dzieckiem - także gotowym, by zawojować świat. Podchodzą do drzwi i wchodzą do środka. Nie zapalają jednak światła. Dlaczego? Może rodzice nie wiedzą, gdzie jest kontakt, a może ich również wprowadzono przed laty w mrok i myślą że tak trzeba. Dziecko obserwuje z lękiem nieuchwytne, złowrogie cienie falujące w powietrzu. Wszystko wydaje się bezbarwne, tajemnicze i budzi w nim lęk. Maluch nie widzi przed sobą drogi, więc często się potyka, "lądując" na ostrych kamieniach. Po kolejnych upadkach wstaje już niechętnie. Bo i po co? Świat jest mroczny, ponury, pełno w nim pułapek. Na dodatek nie wie, dokąd iść. Życie jest bez sensu...

A wystarczyło przecież zapalić światło.

A Ty? Czy wprowadzasz dziecko w świat piękny, jasny i barwny? Czy wskazujesz mu drogę, która prowadzi do spełnienia marzeń? A może każesz mu iść po omacku...

Skoro doczytałeś do tego miejsca, jesteś z pewnością mądrym rodzicem i wiesz, że na Tobie spoczywa ogromna odpowiedzialność za swoje dziecko. Oto kształtujesz młodego człowieka i przygotowujesz go do wejścia w dorosłe życie.

Zdajesz sobie sprawę, że każde Twoje słowo, każde zachowanie może mieć długofalowy wpływ na jego przyszłe życie. I ciągle zadajesz sobie pytanie: Czy jestem dobrą matką? Dobrym ojcem? Czy nauczę swoje dziecko radzić sobie w życiu, by było zdrowe, szczęśliwe i miało wszystko, czego zapragnie?

Odpowiem Ci także pytaniem: a co robisz, gdy chcesz upiec smaczne ciasto? Sięgasz do dobrego, sprawdzonego przepisu i postępujesz według jego zaleceń. Dlaczego by nie postąpić dokładnie tak samo, gdy szukasz sposobu na wychowanie
wartościowego człowieka sukcesu?

Takim właśnie "przepisem" na mądre rodzicielstwo jest publikacja "ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu".

Chcesz sprawić, aby Twoje dziecko wybiło się ponad szarą rzeczywistość i miało lepszą
przyszłość?
Jak sprawić, by Twoje dziecko szło przez życie z podniesioną głową? By było człowiekiem aktywnym, przedsiębiorczym, uparcie dążącym do swojego celu? Możesz sprawić, że będzie wiedziało, czego chce i uda mu się zrealizować wszystkie swoje plany.

Chcesz wiedzieć, jak tego dokonać? Sięgnij do audiobooka "ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu" – da Ci on wiele wskazówek i inspiracji. Wychowywanie dziecka stanie się procesem niezwykle przyjemnym i przynoszącym olbrzymią satysfakcję – będziesz obserwować z dumą, jak twój potomek wyrasta na mądrego, zaradnego człowieka.

Jest to publikacja jedyna w swoim rodzaju - stanowi zbiór praktycznych porad na
temat tego, jak zachowywać się na co dzień w stosunku do swojego dziecka, jak reagować na jego zachowania i wypowiedzi. Podaje konkretne przykłady z życia wzięte, co sprawia, że z łatwością możesz opisane metody zastosować u siebie w domu. Będziesz mile zaskoczony(a) rezultatami.

***
"Publikacja "ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu" autorstwa Jolanty Gajdy przeznaczona dla rodziców w wieku do lat 10 to prawdziwa kopalnia wiedzy.
Jest to jedno z największych kompendium dla rodziców pisane ręką matki. Rodziców, którzy chcą wychować swoje dziecko w sposób mądry, tak by zapewnić dziecku jak najlepszy start w dorosłe życie autorka wprowadza w arkana wychowania w sposób prosty i czytelny"

- Grzegorz Zeber, redaktor serwisu internetowego dla rodziców: smyki.pl

Jeśli dopiero planujesz dziecko, tym bardziej powinieneś jako przyszły rodzic z tymi wskazówkami się zapoznać. Dzięki temu będziesz mógł je świadomie stosować już od momentu narodzin dziecka. Gwarantuję Ci, że przyniesie to wspaniałe efekty!

Po przesłuchaniu tego audiobooka będziesz wiedział:
- Jak i kiedy karać i nagradzać, chwalić i ganić swoje dziecko?
- Jak nauczyć je zaradności i pewności siebie?
- Jak rozbudzić w nim wiarę we własne siły?
- Jak wspomóc jego rozwój emocjonalny i intelektualny?
- Jak sprawić, by dziecko chętnie się uczyło i miało wiele zainteresowań?
- Jak nauczyć dziecko wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do celu?
- Jak uodpornić je na krytykę i przeciwności losu?
- Jak rozwinąć w dziecku umiejętność właściwego dysponowania swoimi pieniędzmi?

Czy wiesz, że w świetle dzisiejszej nauki każde dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z olbrzymim potencjałem intelektualnym?

"Dziedziczenie genetyczne nie decyduje o rozwoju i sprawności mózgu w tak dużym stopniu, jak środowisko bogate w różnorakie bodźce stymulujące"

- Glenn Doman

Nie ważne więc, czy Ty jesteś geniuszem. Czy Tobie udało się odnieść spektakularny sukces, czy też nie. Posiadając wiedzę, którą znajdziesz w publikacji "ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu", stworzysz dziecku takie środowisko rozwoju, w którym rozwiną się bez przeszkód jego wrodzone talenty, zrodzą się pasje, ukształtuje się silna, zdrowa osobowość. A to wszystko stanowi przecież klucz do prawdziwego sukcesu.

Przypomnij sobie mądrość ludowego przysłowia: zbierzesz, co posiejesz!

Link do publikacji, darmowy fragment: epartnerzy.com/(…)abc_madrego_rodzica__droga_do_suk…

************
Więcej publikacji znajdziesz pod adresem:
epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
Polscy żeglarze uznają tę książkę za kultową. Autor opowiada w niej o polskich statkach, na których pełnił służbę, ciekawych rejsach, marynarskim życiu. To zbiór 37 świetnie napisanych morskich opowieści, rozśmieszających i wzruszających, o wytrawnych wilkach morskich, wspaniałych romantykach, dla których morza, statki i podróże stanowiły sens i treść życia.

Przede wszystkim jednak książka ta jest poświęcona słynnemu kapitanowi żeglugi wielkiej Mamertowi Stankiewiczowi, który był dla autora niedoścignionym wzorem, mentorem i nauczycielem. W pamięci marynarzy pozostał jako doskonały nawigator i człowiek wielkiej klasy, a także przełożony, który nigdy nie zadrasnął ich godności osobistej. Znaczy Kapitan, jest jedną z najchętniej czytanych polskich książek. Znalazł się w wykazie tytułów „Kanonu na koniec wieków” dziennika Rzeczpospolita.

Długość nagrania: 15 godz. 54 min.

Polecamy serdecznie! Znaczy… słuchajcie :)

Link do publikacji, darmowy fragment:
epartnerzy.com/ksiazki_audio/znaczy_kapitan_p9026.xml

************
Więcej publikacji znajdziesz pod adresem:epartnerzy.com/
 

epartnerzy
 
Fenomenalna książka o jednym z najbardziej zuchwałych oszustów wszechczasów, obecnie super ekspercie FBI od przestępstw finansowych, która gościła na pierwszym miejscu listy bestsellerów „The New York Times”. Jej ekranizacji podjął się sam Steven Spielberg. Role główne kreowały takie gwiazdy jak: Leonardo DiCaprio, Tom Hanks i Christopher Walken.

„Zanim skończyłem dwadzieścia jeden lat, już dwa razy zostałem milionerem. Ukradłem każdego centa i przepuściłem wszystko na eleganckie ciuchy, wykwintne żarcie, komfortowe chaty, superpanienki, luksusowe wózki. Imprezowałem we wszystkich europejskich stolicach, opalałem się na wszystkich najsłynniejszych plażach świata, bawiłem się w kurortach Ameryki Południowej, poznałem morza południowe, Orient i najfajniejsze miejsca Afryki…..”

Frank W. Abagnale

Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Długość nagrania: 7 godz. 9 min.

Link do publikacji, darmowy fragment:
epartnerzy.com/(…)zlap_mnie,_jesli_potrafisz_p9028.…

************
Więcej publikacji znajdziesz pod adresem:epartnerzy.com/